Tri rady našich babičiek, ktoré skoncujú s nepríjemnou nádchou

Zima je obdobie plné prechladnutia a chorôb. Vírusy a baktérie na nás číhajú na každom rohu, je potrebné mať skutočne skvelý imunitný systém, pretože inak ľahko dostaneme nádchu, ktorá je asi najviac otravným nachladnutím vôbec.

Nádcha je choroba mužov – to vie úplne každý. Bohužiaľ je to prechladnutie, s ktorým sa nedá nejako zvlášť bojovať. Podľa všetkého je to choroba, ktorá trvá týždeň, liečená nádcha ale trvá sedem dní – tak to teda vraveli naše babičky. Síce s nádchou asi neskoncuje skôr ako za týždeň, ale môžeme ju prírodne liečiť tak, že pre nás nebude tak nepríjemnú.

Tu sú tri rady našich babičiek, ktoré vám poradí, ako to s nádchou dohovoriť, aby nebola tak otravná, akú býva.

1) Cibuľový čaj

Všeobecne proti nachladnutiu bojuje cibuľový čaj. Je to síce pekne nechutná tekutina, ale je to niečo, čo nám zlikviduje vírusy a baktérie v našom tele. Cibuľový čaj sa skladá z dvoch olúpaných cibuľou a pollitra vody, ktorý sa privedie do varu. Tento odvar sa potom len dosladí medom a pije sa.

2) Orechový vývar

Poznáte orechový vývar? Pomáha hlavne na suchý kašeľ, ale aj s nádchou skoncuje. Skladá sa z vlašských orechov, ktoré zalejete pollitrom vody. Lúhujete štyri hodiny, potom pol hodiny privádzate k varu a opäť osladíte medom.

3) Vývar

Všeobecne proti nachladnutím funguje vývar. Ten pomáha tak pri prechladnutí, tak pri chorobách, ako je chrípka alebo angína. Pravý domáci vývar vie uvariť snáď každý, je to úplne jednoduché, len to chce vymedziť si trochu času. Predsa len kvalitný vývar sa varí minimálne dve hodiny – dajte ho do tlakového hrnca už ráno, nech máte na obed hotovo.