Antibakteriálne klinček a jeho využitie

Na trhu by sme našli celý rad korenie, ktoré môžeme využívať. Väčšina ľudí si kupuje korenie len na účely toho, že ho pridajú do jednotlivých pokrmov, ktoré dnes a denne pripravujú. Lenže mnohí ľudia vedia, že korenie nie je len korenie, že je to tiež niečo, čo môže rapídne posilniť naše zdravie alebo organizmus ako taký. Napríklad vedeli ste, že aj klinček v sebe schováva tonu zdraviu prospešných látok?

Klinček ako antibakteriálne podporovateľ nášho zdravia
O klinčekov sa vie, že je antibakteriálny. Čo sa však o ňom vie menej, je napríklad to, že ničí baktérie a posilňuje imunitný systém človeka. Okrem toho dokáže pôsobiť dezinfekčne a utlmuje bolesť. Vie tiež prečisťovať organizmus, je močopudný a podporuje látkovú výmenu.

Pri čom ďalšom klinček pomáha:

  • Klinček bojuje proti paradentóze.
  • Klinček uľavuje od zápalu dýchacích ciest.
  • Klinček proti nevoľnosti.
  • Klinček proti bolesti kĺbov.
  • Klinček proti reumu.
  • Klinček ako bojovník proti nádche.

Ako využiť klinček?

Klinček je možné využiť rôzne. Nie je to len ozdoba veľkonočných baránkov. Môže sa použiť napríklad na liečivú tinktúru, ktorú môže človek využívať potrebné na výplachy ústnej dutiny. Tiež môže byť využívaný ako klasická dezinfekcia (tak možno využiť pripravenú tinktúru z klinčekov).

Pokiaľ si z klinčekov vytvoríte olej, budete až prekvapení tým, ako rýchlo vám klinček uľaví od bolestí kĺbov alebo od reumatizmu. Stačí, keď si dané miesta potrite olejom a rozmasíruje si ich.

Klinček okrem iného môže pôsobiť aj ako zaručený repelent proti otravnému hmyzu. Zaručene odpudzuje ako kliešte, tak všetok lietajúci hmyz alebo mravca.

Tiež je možné toľkokrát spomínané korenie využiť pri aromaterapii. Stačí si pripraviť hrebíčkovú vodu, ktorú necháte odpariť v aromalampe. Tým si skvele prevoniate domov. Je však potrebné to s týmto nepreháňať, inak by ste si mohli výrazne podráždiť sliznicu.